Zapraszamy na 49. Okręgową Wystawę Gołębi Pocztowych!

Zarząd Okręgu Kielce

Okręgowa Wystawa Gołębi Pocztowych Okręgu Kielce jest prawdziwym świętem wszystkich hodowców gołębi pocztowych w okresie zimowej przerwy pomiędzy sezonami lotowymi. W tym roku odbędzie się ona już po raz 49! W dniach 8-9 grudnia 2018 roku obiekty Targów Kielce kolejny rok z rzędu gościć będą najszybsze i najpiękniejsze okazy gołębi pocztowych. Wspaniałe lotniki, będące marzeniem i powodem pozytywnej zazdrości wszystkich hodowców oraz ptaki wyróżniające się pod względem walorów estetycznych, tj. budowy, siły kośćca oraz jakości upierzenia.

Podczas wystawy zostanie wybrana Reprezentacja Okręgu Kielce na Ogólnopolską Wystawę Gołębi Pocztowych. Wszystko wskazuje na to, że jak co roku istnieje duża szansa, aby najlepsze gołębie z Okręgu Kielce mogły również znaleźć się w Reprezentacji Polski na Olimpiadę Gołębi Pocztowych, podczas której staną ramię w ramię z najlepszymi gołębiami pocztowymi świata.

Drugiego dnia wystawy , w niedzielę 9 grudnia 2018 roku, po raz siódmy odbędzie się charytatywna aukcja gołębi pocztowych. Zgodnie z tradycją celem aukcji będzie zbiórka pieniędzy na Świętokrzyskie Centrum Pediatrii im. W. Buszkowskiego w Kielcach, w którym przebywają najmłodsi pacjenci cierpiący na choroby onkologiczne. Drugi rok z rzędu część kwoty zostanie przekazana na placówki szkolno-oświatowe oraz szkolno-wychowawcze w celu rozpropagowania Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych.

Podczas poprzedniej aukcji udało nam się pozyskać łączną kwotę 52 350 zł! Był to piękny gest społeczeństwa hodowców gołębi pocztowych nie tylko z Okręgu Kielce, ale z całej Polski.

Zapraszamy serdecznie wszystkich sympatyków gołębi pocztowych oraz osoby, które chcą zapoznać się z tą pasją na obiekty Targów Kielce w dniach 8-9 grudnia 2018 r.

PROGRAM WYSTAWY